OFC Kimdir?

Pazarlama ve marka iletişimi profesyoneli, eğitmen, konuşmacı, yazar.

1979 yılında Afyon’un Sandıklı ilçesinde doğdu. Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme bölümünden mezun oldu. Yine aynı üniversitede pazarlama alanında yüksek lisans eğitimini tamamladı. İş hayatını ve ticareti öğrenebilmek amacıyla lise ve üniversite yıllarında tezgâhtarlık, anketörlük, kasiyerlik ve radyo sunuculuğu yaptı. Profesyonel deneyimine İzmir’in en büyük reklam ajansında müşteri temsilcisi olarak başladı. 2004 yılından bu yana İstanbul’da devam ettirdiği iş yaşamında inşaat, teknoloji, telekomünikasyon, finans ve hizmet sektörlerindeki firmalarda uzman ve üst düzey yönetici olarak çalıştı.

Türkiye’de internetten daire satılan ilk konut projesi, ilk online eğitim platformu, ilk online oyun platformu, ilk web tv uygulaması, sosyal medya tabanlı ilk müşteri yönetimi projesi, gibi alanında ilk olan pek çok projede görev aldı.

Dijital dönüşüm, marka konumlandırma, pazarlama stratejisi oluşturma, kurumsal kimlik oluşturma, online itibar yönetimi, sosyal medya yönetimi, marka iletişim ekibi kurma gibi konularda çeşitli firmalara danışmanlık yaptı.

Bilgi, görgü ve deneyimini paylaşmak amacıyla 2011 yılından bu yana empati odaklı iletişim, kişisel marka, dijital algı yönetimi, stratejik marka iletişimi gibi konularda profesyonel konuşmacılık ve eğitmenlik yapmaktadır. 2019 yılında basılmış İletişimin Kadarsın adlı kitabın yazarı olan Cengiz evli ve iki çocuk babasıdır.